Головна » Статті » Статті

7 принципів боротьби з корупцією ГО "МАЙДАН"

В основу своєї діяльність ГО «МАЙДАН» покладає сім базових принципів боротьби з корупцією:

Принцип обізнаності. Щоб перемагати, треба знати. Особливо такого гнучкого, обережного, жадібного, безжалісного, всюдисущого ворога, яким є корупція. Це явище і його прояви в Україні пізнані лише на рівні буденної свідомості. Практично відсутні серйозні спеціальні теоретичні дослідження витоків, причин, проявів і наслідків корупції та способів її подолання. Тим паче, марно говорити про спеціалізовані дослідницькі групи, центри та установи. У той же час у всіх розвинутих країнах організована злочинність і корупція вже давно стали предметом спеціального наукового дослідження. Цей принцип націлює ГО «МАЙДАН» на фінансове, матеріальне і кадрове забезпечення систематичного вивчення явищ і закономірностей української корупції та організованої злочинності.

Принцип передбачення. Щоб перемагати, слід передбачати. Глибоке пізнання супротивника, а в даному випадку – злісного ворога українського народу - дає змогу упереджувати його дії, прогнозувати його поведінку, передбачати шляхи і напрями розвитку формоутворень та явищ, з якими доводиться боротися. Цей принцип націлює на системність та перманентність прогностичної діяльності української громадськості у сфері боротьби з корупцією.

Принцип незалежності. Щоб взяти гору над злом, слід керуватися моральністю і вищими принципами духовності. Громадськість України є самостійною і самодостатньою неурядовою, неполітичною, некомерційною силою в боротьбі з організованою злочинністю і корупцією. Вона діє на підставі власних програм, незалежно від урядових розпоряджень і планів. Всі її рішення і вчинки базуються на її громадянському сумлінні та чинному законодавстві країни, на міжнародних юридичних нормах, громадянських, національних і загальнолюдських цінностях.

Принцип безкомпромісності. Щоб перемагати зло, слід бути готовим до відкритості й активності. У своїй боротьбі громадськість України не припускається жодного компромісу. Природа негативних суспільних формоутворень та явищ, пов’язаних з ними, не терпить навіть найменшого компромісу, якоїсь половинчастості, тимчасових, тактичних або стратегічних поступок. Цей принцип націлює на вичерпне знищення кожного із проявів організованої злочинності та корупції.

Принцип системності. Щоб подолати корупцію, необхідно бачити її як цілісність. ГО «МАЙДАН»  бореться з організованою злочинністю і корупцією постійно, у всіх сферах суспільного життя та комплексно застосовує для цього всі засоби і методи, що не заборонені чинним законодавством.



Принцип прозорості.
Щоб досягти успіху в боротьбі з корупцією, слід діяти на засадах прозорості й зрозумілості. Вся діяльність ГО «МАЙДАН»  є, з одного боку, простою, зрозумілою, відкритою і доступною для кожної чесної людини. З другого боку, ГО «МАЙДАН» виступає за простоту і чесність, відкритість і чистоту діяльності кожного державного службовця, всіх державних установ, закладів і організацій. Керуючись цим принципом і втілюючи його у життя, ГО «МАЙДАН»  виступає за створення національної та міжнародної системи оприлюднення планів і намірів, мотивації і результатів дій органів державної влади та їх представників. Найсуттєвішою складовою процесу реалізації цього принципу є формування такої системи діяльності урядовців та державних службовців, щоб кожен їх вчинок був на виду в їхніх колег і громадськості. Першим кроком у цьому напрямі є запровадження практики регулярної, системної, обов’язкової звітності державних службовців та осіб, що входять до законодавчих і представницьких органів, про їхню діяльність.



Принцип глибини.
Щоб перемогти корупцію, слід встановити всі без винятку її причини й прояви. ГО «МАЙДАН»  не зупиняється на боротьбі із зовнішніми проявами корупції. Він завжди шукає глибинні причини цих ганебних явищ і вивчає та знешкоджує, насамперед, їх.



Принцип єднання.
Щоб подолати означене суспільне зло, необхідно діяти разом. ГО «МАЙДАН»  у своїй діяльності виходить із усвідомлення необхідності єднання сил усіх зацікавлених сторін. Реалізація цього принципу спонукає, насамперед, до об’єднання сил і можливостей громадян та громадських організацій. Але важливим та суттєвим союзником громадськості сьогодні в Україні є приватний бізнес, який зазнає не менших утисків з боку корумпованих представників влади, ніж громадськість країни. Дуже суттєвою складовою механізму реалізації цього принципу є також об’єднання зусиль української антикорупційної налаштованої громадськості з однотипними іноземними та міжнародними громадськими інституціями.

Принцип запозичення досвіду. Щоб вийти переможцем у боротьбі з корупцією, слід максимально залучити можливий досвід зарубіжних демократій. Громадськість України лише стає на шлях організованої і широкомасштабної боротьби з корупцією. Це явище властиве не лише Україні. Воно поширене у всьому світі, в тому числі у найрозвиненіших країнах, країнах, що розвиваються, та країнах, що стали на шлях трансформації своїх суспільно-економічних і державних систем. Громадськість цих країн завжди боролася і бореться з корупцією. Тому у світі накопичено великий досвід власне громадського протистояння корупції. Його творче запозичення і використання ГО «МАЙДАН» на теренах України зекономить сили і час, зробить його заходи більш ефективними.

 

Категорія: Статті | Додав: CSC (03.04.2014)
Переглядів: 1531 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]